کشت و صنعت ناریکو
خانه / دسته‌بندی نشده / روش تهیه و تولید کنسانتره انار

روش تهیه و تولید کنسانتره انار

کنسانتره ی انار یکی از محصولات جانبی انار است که اگر به روش بهداشتی تهیه و تولید شود، بهترین ماده ی خوراکی قابل حمل برای سلامتی بدن می باشد.
کنسانتره انار یکی از محصولاتی است که اگر از انار مرغوب، به روش ارگانیک و بهداشتی تهیه شود خواص انار را با خود به همراه دارد.
در فرآیند کنسانتره سازی میوه ها، بخش اعظم آب موجود در میوه گرفته می شود و برخلاف آبمیوه ها، تقریباً از تمامی قسمت های میوه (تفاله ی میوه که حاوی مقداری فیبر است) به غیر از پوست غیر قابل خوردن آن استفاده می شود تا ماده ای تولید شود که علی رغم داشتن خواص انار و آب انار به راحتی قابل حمل و نگهداری باشد.
کنسانتره ی اناری که به روش مناسب تهیه شده باشد؛ به راحتی با افزودن مقداری آب به شربتی طبیعی و گوارا برای سلامتی، شادابی و رفع خستگی تبدیل می شود.
متاسفانه تعداد زیادی از آب میوه های موجود در بازار عنوان کنسانتره را روی خود دارند. در صورتی که این آب میوه ها از مقدار کمی کنسانتره ی غیر مرغوب و مقدار زیادی آب ، شکر و اسانس تهیه می شوند.
روش تهیه ی کنسانتره انار به این صورت است؛ که آب انار پس از شستشو و دانه گیری گرفته می شود.اما اصلی‌ ترین فرآیند تولید کنسانتره ی انار، تغلیظ آب انار می باشد. در واقع تفاوت اصلی کنسانتره ی انار با آب انار در غلظت آنها است. می‌توان کنسانتره را آبمیوه غلیظ شده نامید. اما علاوه بر این در تولید برخی کنسانتره ها فقط پوست انار دور ریخته می شود. بدین ترتیب خاصیت فیبری میوه حفظ شده و خواص هسته ی انار نیز به آن منتقل می شود.
منبع: بازار انار ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی:
مدیر عامل: 09124816870
واحد فروش: 09198202948
واحد فروش: 09198202946
آدرس کانال: narikofruitjuiceconcentrate@
صفحه اینستاگرام: nariko.company
پست الکترونیکی: nariko.anar@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشنده روغن هسته انار طبیعی تولید ایران

فروشنده روغن هسته انار طبیعی تولید ایران، این محصول را در بین فروشگاه های مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید